Nasz proces tworzenia i weryfikacji treści

Każdego dnia bardzo ciężko pracujemy na zaufanie naszych czytelników, dlatego postanowiliśmy pochwalić się jak wygląda nasz proces tworzenia i weryfikacji treści, które publikujemy na blogu.

Znaleźć informacje dotyczące zdrowia seksualnego w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. W końcu jest wyszukiwarka i dziesiątki jak nie setki stron internetowych, które poruszują temat zdrowia.

Samo znalezienie informacji nie oznacza, że te informacje są prawdziwe. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest trafić na zmanipulowane, nieprawdziwe treści. Nasz portal e-Seksuolog.pl zmienia to wszystko. Naszym celem jest udostępnienie treści potwierdzonych badaniami, które są napisane prostym i zrozumiałem językiem.

Niezrozumiałe, złożone tematy upraszczamy tak mocno jak to możliwe, dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnego zamieszania. Ty dzięki temu możesz wchłonąć wiedzę i podjąć najlepsze dla siebie decyzje. Nie ważne jaki masz problem, my jesteśmy tutaj dla Ciebie.

W wielu naszych artykułach zwracamy uwagę nie tylko na samą sprawność seksualną, ale przede wszystkim ogólne samopoczucie. Chcemy pomóc Ci zbudować zdrową zależność między sprawnością seksualną a Twoim trybem życia.

Mamy na uwadze, że problemy seksualne dotyczą każdego zgoła inaczej, co sprawia, że każda osoba przeżywa zupełnie inne emocje. Cechuje nas zrozumienie i wyjątkowa empatia. Nikogo nie chcemy osądzać – chcemy pomóc każdemu, kto szuka pomocy.

Nasz cel

Chcemy, żeby e-Seksuolog.pl stał się Twoim zaufanym źródłem informacji w dążeniu do lepszego samopoczucia i udanego życia seksualnego.

Proces tworzenia i weryfikacji treści

Zespół specjalistów tworzący serwis e-Seksuolog.pl posiada ogromne doświadczenie i kompetencje w zakresie seksuologii i nie tylko. Nasz zespół składa się przede wszystkim z wykwalifikowanych seksuologów klinicznych.

Nasze odwołania, źródła i cytaty

Nie piszemy o tym, co myślą nasi redaktorzy – piszemy o tym co mówią badania! Mamy bardzo ścisłe wytyczne co do tworzenia treści i polegamy wyłącznie na recenzowanych badaniach, agencjach rządowych, akademickich instytutach badawczych czy stowarzyszeniach medycznych.

Każdy artykuł dokładnie badamy, a źródła weryfikujemy kilkukrotnie, żeby upewnić się, że są aktualne, obiektywne i wiarygodne.

W naszych treściach nie ma miejsca na subiektywne odczucia redaktorów – w pierwszej kolejności stawiamy na naukę!

Jesteśmy na bieżąco

Nasz zespół każdego dnia stara się monitorować zmiany w przestrzeni dotyczącej zdrowia seksualnego czy dobrego samopoczucia. Z tego względu regularnie aktualizujemy nasze artykułu gdy tylko pojawią się nowe informacje, badania lub publikacje. Mamy na to specjalnie ustalony harmonogram konserwacji treści.

Ponadto Ty sam możesz także napisać do nas kiedy znajdziesz błąd w naszych treściach. W takich przypadkach podejmujemy natychmiastowe działania. Nasz zespół jest gotowy na ponowną weryfikację treści i naniesienie koniecznych poprawek. Na szczęście jeszcze nie zdarzyła nam się pomyłka. Nie możemy sobie na to pozwolić, ponieważ ludzkie zdrowie to bardzo wrażliwy temat.

Posługujemy się prostym językiem, ale postępowym

Chcemy, żeby nasze artykuły były zrozumiałe, ale w tym wszystkim nie boimy się używać postępowego języka. Język Polski cały czas ewoluuje, a my staramy się nadążać za tymi zmianami. Jednak bardzo szanujemy dobór słów, żeby każdy nasz czytelnik czuł się komfortowo podczas czytania.

Używanie pozytywnego języka jest bardzo ważne, ponieważ budzi on nadzieję i pozytywną energię potrzebną do działania.

Empatia to nasz klucz podczas tworzenia treści

My naprawdę chcemy stać się Twoim zaufanym źródłem informacji. Nie chcemy być jedynym źródłem informacji, ale zaufanym jak najbardziej. Z tego względu umieszczamy Cię dokładnie w centrum wszystkiego, co robimy. Twoje problemy są dla nas ważne i chcemy pomóc Ci wykonać pierwszy krok w stronę ich rozwiązania.

Czytając nasze treści zauważysz, że posługujemy się ciepłym i empatycznym językiem. Kroki, które podajemy w naszych treściach rzeczywiście są możliwe w wykonaniu. Posługujemy się pełnym szacunku językiem, który wspiera współczucie, ale jednocześnie też chęć do działania.

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Chcemy każdego dnia zapewniać naszym czytelnikom jak najlepsze wrażenia, dlatego jeśli masz jakieś pomysły, co możemy poprawić w naszym serwisie, to chętnie się dowiemy.

Jeśli masz jakiekolwiek uwagi lub pomysły dotyczące naszego serwisu lub bezpośrednio treści, możesz nas o tym powiadomić na stronie kontakt.