Piwo a potencja – Czy picie piwa pogarsza sprawność seksualną?

Przed publikacją artykułu przeprowadziliśmy dokładną kontrolę jakości, żeby upewnić się, że treści są rzetelne, obiektywne i aktualne. Nasz zespół to najlepsi kliniczni seksuolodzy. Poznaj nasz proces tworzenia treści.
Piwo a potencja – Czy picie piwa pogarsza sprawność seksualną?

Wypij trochę alkoholu i stań się kochankiem jak nigdy! Każdy, kto zmienił się w Don Juana po kilku drinkach, wie o tym, ale poza tą nowo odkrytą pewnością, czy alkohol na pewno jest dobry dla twojego życia seksualnego?

W rzeczywistości efekt może być odwrotny, gdy poziom alkoholu we krwi wzrasta. Alkohol działa depresyjnie, a jego intensywne używanie może osłabiać nastrój, zmniejszać popęd seksualny i utrudniać mężczyźnie osiągnięcie erekcji lub dojście do orgazmu. W rzeczywistości przesadzenie z alkoholem jest częstą przyczyną zaburzeń erekcji.

Nie oznacza to, że musisz całkowicie ograniczyć piwo czy inny rodzaj alkoholu — większość ekspertów uważa, że ​​kluczem jest umiar. Ale czym właściwie jest „umiarkowanie”? Umiarkowane picie to nie więcej niż dwa drinki dziennie dla mężczyzn (i jeden drink dziennie dla kobiet). Wątroba może rozłożyć ilość alkoholu tylko w jednym standardowym napoju na godzinę, więc regularne picie więcej oznacza, że ​​toksyny z alkoholu mogą gromadzić się w twoim ciele i wpływać na twoje narządy, w tym te zaangażowane w seks.

Oto dlaczego powinieneś dwa razy pomyśleć o odrzuceniu zbyt dużej ilości alkoholu.

Alkohol może zrujnować Twoje życie seksualne – 5 dowodów

W przypadku mężczyzn intensywne picie może prowadzić do:

  1. Tymczasowe zaburzenia erekcji. Naukowcy odkryli, że zbyt dużo alkoholu wpływa zarówno na mózg, jak i na penisa. W jednym z badań Uniwersytetu Waszyngtońskiego trzeźwi mężczyźni byli w stanie osiągnąć erekcję szybciej niż mężczyźni pod wpływem alkoholu – a niektórzy mężczyźni w ogóle nie są w stanie osiągnąć erekcji po wypiciu alkoholu.

Dzieje się tak, ponieważ picie przed seksem zmniejsza przepływ krwi do penisa, zmniejsza intensywność orgazmu i może tłumić poziom podniecenia (innymi słowy, nawet jeśli jesteś w stanie uprawiać seks, może to nie być tak przyjemne, jak byłoby bez nadmiaru alkoholu).

  1. Długotrwałe zaburzenia erekcji. Ryzyko długotrwałych zaburzeń erekcji wiąże się z przewlekłym intensywnym spożywaniem alkoholu. W rzeczywistości badania pokazują, że mężczyźni uzależnieni od alkoholu mają 60 do 70 procent szans na problemy seksualne. Najczęstsze z nich to zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk i utrata pożądania seksualnego.
  2. Pogorszenie relacji. Używanie alkoholu ponad umiar wiąże się z problemami w relacjach, które obejmują konflikty, niewierność, niepewność ekonomiczną i rozwód. Ponadto 90 procent wszystkich napaści seksualnych wiąże się ze spożywaniem alkoholu.
  3. Skutki seksualne palenia. Jeśli jesteś osobą, która ma tendencję do palenia podczas picia, możesz jeszcze bardziej zwiększyć ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Dla mężczyzn w wieku poniżej 40 lat palenie jest największą przyczyną zaburzeń erekcji — a badania pokazują, że mężczyźni, którzy palą więcej niż 10 papierosów dziennie, są bardziej narażeni na zaburzenia erekcji.
  4. Choroby przenoszone drogą płciową. Kolejne duże ryzyko przy łączeniu seksu i alkoholu? Narażenie na chorobę przenoszoną drogą płciową. Badania pokazują, że prawie 50 % nieplanowanych kontaktów seksualnych wiąże się z alkoholem, a 60 procent chorób przenoszonych drogą płciową jest przenoszonych pod wpływem alkoholu. Młodzi dorośli, którzy piją alkohol, są siedmiokrotnie bardziej narażeni na seks bez zabezpieczenia.

Dlaczego mniej znaczy więcej

Relaksujące działanie alkoholu i dobre samopoczucie towarzyszące 1 lub 2 drinkom sprawiają, że alkohol jest ulubionym napojem ludzi od około 10 000 lat. Chociaż niektóre badania potwierdzają, że alkohol (z umiarem!) jest dobry dla serca i krążenia (co może działać przeciwko zaburzeniom erekcji), ważne jest, aby pamiętać, że seks i alkohol są delikatnym aktem równowagi.

Jeśli doświadczyłeś braku pożądania seksualnego, przedwczesnego wytrysku, problemów w związku lub zaburzeń erekcji z powodu mieszania alkoholu i seksu, być może pozwalasz alkoholowi czerpać jak najwięcej z twojego życia seksualnego.

Na jaką ocenę zasługuje ten artykuł?
[Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Artykuł zweryfikowany przez Cezary Wysocki

Nazywam się Cezary Wysoki i jestem bardzo doświadczonym psychoterapeutą. Ukończyłem psychoterapię na Uniwersytecie Warszawskim, co pozwoliło mi podjąć kolejny wymagający kierunek - Po paru latach ciężkiej pracy stałem się certyfikowanym seksuologiem klinicznym. Udało mi się zdobyć prestiżowe wyróżnienia takie jak Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych oraz Certyfikat Seksuologa Klinicznego. W mojej pracy każdego dnia pomagam osobom borykającym się z zaburzeniami seksualnymi i stąd padł pomysł na założenie portalu e-Seksuolog.pl. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak wiele osób wstydzi się swojego problemu. Chciałbym, żeby wizyta na tej stronie była pierwszym krokiem w stronę skutecznego leczenia.

Udostępnij ten post

Zastrzeżenie: Wskazówki i sugestie wymienione w artykule służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako profesjonalna porada medyczna. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek ćwiczenia lub wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.