Magnez a potencja – Czy magnez może zmniejszyć zaburzenia erekcji?

Przed publikacją artykułu przeprowadziliśmy dokładną kontrolę jakości, żeby upewnić się, że treści są rzetelne, obiektywne i aktualne. Nasz zespół to najlepsi kliniczni seksuolodzy. Poznaj nasz proces tworzenia treści.
Magnez a potencja – Czy magnez może zmniejszyć zaburzenia erekcji?

Nie jesteś w stanie utrzymać erekcji podczas seksu? Możesz mieć do czynienia z zaburzeniami erekcji lub impotencją. Być może słyszałeś, że suplementacja magnezem może poprawić zaburzenia erekcji, ale badania nie wykazują zbyt wiele, aby potwierdzić ten pomysł.

Oto więcej informacji na temat zaburzeń erekcji, jego objawów i czynników ryzyka oraz różnych dostępnych opcji leczenia.

Czym są zaburzenia erekcji?

Jeśli od czasu do czasu masz problemy z utrzymaniem erekcji, zwykle nie jest to powód do niepokoju. Jednak gdy problem trwa, może to wskazywać na większy problem zdrowotny, taki jak choroba serca lub cukrzyca.

Objawy zaburzeń erekcji obejmują:

 • trudności z uzyskaniem erekcji,
 • trudności w utrzymaniu erekcji,
 • utrata zainteresowania seksem,
 • przedwczesny wytrysk.

Tylko 4% mężczyzn po 50-tym roku życia i do 17% mężczyzn po 60-tym roku życia ma zaburzenia erekcji. Młodsi mężczyźni mogą również doświadczać regularnych trudności z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji z różnych powodów.

Czynniki ryzyka i diagnoza zaburzeń erekcji

Uzyskanie erekcji dotyczy zarówno mózgu, jak i ciała, a wiele rzeczy może zaburzyć równowagę. Jeśli doświadczasz jakichkolwiek objawów zaburzeń erekcji i masz czynniki ryzyka, możesz udać się do lekarza na kontrolę.

Czynniki ryzyka zaburzeń erekcji obejmują:

 • zaawansowany wiek,
 • stany takie jak cukrzyca, choroby serca, lęk i depresja,
 • problemy z prostatą,
 • stosowanie leków w leczeniu schorzeń medycznych i psychologicznych,
 • wskaźnik masy ciała (BMI) w zakresie nadwagi lub otyłości,
 • wcześniejsze urazy, operacje lub zabiegi medyczne,
 • intensywne używanie wyrobów tytoniowych, narkotyków lub alkoholu,
 • historia zapalonej jazdy na rowerze przez długi czas.

Zaburzenia erekcji zazwyczaj diagnozuje się, prosząc o historię seksualną danej osoby i przeprowadzając badanie fizyczne. Możesz również mieć testy laboratoryjne w celu sprawdzenia hormonów i innych poziomów. Ocena psychospołeczna może ocenić Cię pod kątem wszelkich czynników psychologicznych, które mogą przyczynić się do Twojego stanu.

Magnez i zaburzenia erekcji

Magnez to minerał odpowiedzialny za regulację wielu reakcji organizmu, w tym:

 • synteza białek,
 • funkcja mięśni i nerwów,
 • kontrola poziomu glukozy we krwi,
 • regulacja ciśnienia krwi.

Można go znaleźć w żywności, takiej jak orzechy, nasiona i zielone warzywa liściaste lub w różnych suplementach diety i niektórych lekach.

W 2006 roku BJU International opublikowało badanie badające możliwy związek między niskim poziomem magnezu a przedwczesnym wytryskiem. Wyniki tego małego badania pozostają niejednoznaczne, ale badanie wywołało dyskusję na temat magnezu i zaburzeń erekcji w wielu portalach internetowych [1].

Ostatnio nie przeprowadzono żadnych badań potwierdzających te twierdzenia. Ostatecznie nie ma dowodów na to, że przyjmowanie większej ilości magnezu pomaga w zaburzeniach erekcji.

Skutki uboczne stosowania magnezu

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na suplementację, rób to mądrze. Zbyt dużo magnezu ze źródeł żywności stanowi niewielkie zagrożenie dla zdrowia. Twoje nerki pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru z moczem.

Zbyt dużo magnezu z suplementów lub leków może powodować nieprzyjemne skutki uboczne ze strony przewodu pokarmowego, w tym:

 • biegunkę,
 • mdłości,
 • skurcze żołądka.

Jeśli masz chorobę nerek, nadmierne spożycie magnezu może być ryzykowne. Porozmawiaj z lekarzem przed zażyciem suplementów lub leków dostępnych bez recepty, zawierających magnez.

Najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego poziomu magnezu jest dieta bogata w zdrowe owoce, warzywa, rośliny strączkowe i inne produkty bogate w minerały. Nadal obawiasz się, że możesz mieć niedobór? Twój lekarz może zbadać twoją krew, aby określić poziom i przepisać odpowiednią suplementację, jeśli to konieczne, dla twojego ogólnego stanu zdrowia.

Inne metody leczenia zaburzeń erekcji

Zmiany w stylu życia

Jeśli cierpisz na zaburzenia erekcji, proste zmiany stylu życia mogą pomóc.

 • Jeśli palisz, przestań już dzisiaj – Kiedy już to robisz, ogranicz spożycie alkoholu i unikaj innych narkotyków,
 • Regularnie ćwicz – Poruszanie się może pomóc w zrzuceniu wagi, obniżeniu poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi, zwiększeniu poziomu energii oraz w rozwiązywaniu problemów z lękiem i snem,
 • Zredukuj stres – Organizm na różne sposoby radzi sobie ze stresem,
 • Prowadź zdrową dietę,
 • Skontaktuj się z lekarzem, aby wykluczyć jakiekolwiek większe problemy zdrowotne, które mogą powodować zaburzenia erekcji.

Oprócz zmiany stylu życia lekarz może przepisać lub zalecić różne metody leczenia.

Leki

Istnieją różne leki doustne, które pomagają zwiększyć przepływ krwi do penisa. Obejmują one:

 • Sildenafil (Viagra)
 • tadalafil (Cialis)
 • wardenafil (Levitra)
 • awanafil (Stendra)

Te leki mogą powodować skutki uboczne, w tym bóle głowy, rozstrój żołądka i przekrwienie błony śluzowej nosa. Wykazują także interakcje z innymi lekami. Jednak wielu mężczyzn przyjęło je z powodzeniem.

Istnieją również różne leki, które można podawać za pomocą igły lub w postaci czopków. Terapia testosteronem to kolejna opcja w przypadkach, w których zaburzenia erekcji są spowodowane niskim poziomem hormonów.

Inne zabiegi przeciwko zaburzeniom erekcji

Jeśli leki nie działają, lekarz może również zbadać niektóre z poniższych opcji i związane z nimi ryzyko:

 • pompka do penisa, która powoduje erekcję poprzez wciągnięcie krwi do penisa
 • implant prącia, który zawiera nadmuchiwane lub półsztywne pręciki do erekcji na żądanie
 • operacja, która może zadziałać, jeśli masz problemy z przepływem krwi uniemożliwiające erekcję.

Kiedy zadzwonić do lekarza?

Zanim spróbujesz leczenia zaburzeń erekcji w domu, umów się na wizytę u lekarza. Ponieważ zaburzenia erekcji mogą być objawem innych problemów zdrowotnych, ważne jest, aby zrozumieć podstawową przyczynę, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Zaburzenia erekcji są częstym problemem dla mężczyzn w każdym wieku, więc nie ukrywaj żadnych informacji, które mogą pomóc w postawieniu diagnozy. Im więcej szczegółów podasz, tym większa szansa, że Twój lekarz znajdzie dla Ciebie właściwy sposób postępowania.

Leczenie może pomóc

Zaburzenia erekcji to złożony problem, który może wpływać na Ciebie fizycznie i psychicznie. Dzięki odpowiedniemu leczeniu, w tym prostym zmianom stylu życia, wielu mężczyzn może znaleźć ulgę w swoich objawach.

Na jaką ocenę zasługuje ten artykuł?
[Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Artykuł zweryfikowany przez Cezary Wysocki

Nazywam się Cezary Wysoki i jestem bardzo doświadczonym psychoterapeutą. Ukończyłem psychoterapię na Uniwersytecie Warszawskim, co pozwoliło mi podjąć kolejny wymagający kierunek - Po paru latach ciężkiej pracy stałem się certyfikowanym seksuologiem klinicznym. Udało mi się zdobyć prestiżowe wyróżnienia takie jak Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych oraz Certyfikat Seksuologa Klinicznego. W mojej pracy każdego dnia pomagam osobom borykającym się z zaburzeniami seksualnymi i stąd padł pomysł na założenie portalu e-Seksuolog.pl. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak wiele osób wstydzi się swojego problemu. Chciałbym, żeby wizyta na tej stronie była pierwszym krokiem w stronę skutecznego leczenia.

Udostępnij ten post

Zastrzeżenie: Wskazówki i sugestie wymienione w artykule służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako profesjonalna porada medyczna. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek ćwiczenia lub wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.