Czy gałka muszkatołowa działa na potencję?

Przed publikacją artykułu przeprowadziliśmy dokładną kontrolę jakości, żeby upewnić się, że treści są rzetelne, obiektywne i aktualne. Nasz zespół to najlepsi kliniczni seksuolodzy. Poznaj nasz proces tworzenia treści.
Czy gałka muszkatołowa działa na potencję?

Gałka muszkatołowa jest używana od ponad 5000 lat ze względu na swoje właściwości lecznicze. Dla starożytnych Arabów korzyści z gałki muszkatołowej obejmowały leczenie nudności, duszności, a nawet chorób skóry.

Hindusi przyjęli tę przyprawę ze względu na jej bardziej zmysłowe właściwości jako środek pobudzający. Dla nich był to zabieg podnoszący temperaturę ciała. Używali go również do poprawy oddechu.

Jednak obie kultury były również znane z używania afrodyzjaku jako leczenia niskiego poziomu męskiego libido, a na Zanzibarze kiedyś karmiono nim panny młode, żeby „uwolnić je”.

Nawet Anglicy przyjęli gałkę muszkatołową jako afrodyzjak. W XVII wieku lekarz i autor tekstów medycznych, Willian Salmon, zalecił stosowanie oleju z gałki muszkatołowej w miejscach intymnych jako szybki środek na zwiększenie libido.

Czym jest gałka muszkatołowa?

Gałka muszkatołowa, którą znamy jako przyprawę do pieczenia, to nasiona gałki muszkatołowej. To tropikalne, wiecznie zielone drzewo pochodzi z Indonezyjskich Wysp Przypraw.

Jest zwykle sprzedawana jako mielona przyprawa, ponieważ większość przepisów wymaga proszku z gałki muszkatołowej. Jednak czasami można kupić całe nasiona. Samo mielenie gałki muszkatołowej zapewnia świeższy smak, ale wymaga więcej pracy.

Podobne: Czy johimbina działa na potencję?

W poprzednich stuleciach praktykowano noszenie przy sobie maleńkiego srebrnego pudełka z tarką, aby świeżą gałkę muszkatołową zetrzeć na mieloną i dodać do herbaty lub przekąsek.

Gałka muszkatołowa to przyprawa o silnym aromacie i lekko gorzkim smaku. Jest stosowana zarówno w pikantnych, jak i słodkich potrawach, ale najczęściej używa się jej w połączeniu z innymi przyprawami.

Gałka muszkatołowa na potencję – Korzyści

Chociaż Hindusi nie mogli wiedzieć, co pozwoliła nam odkryć współczesna nauka, wydaje się, że ich użycie gałki muszkatołowej jako stymulacji seksualnej mężczyzn było celne.

Badania naukowe opublikowane w 2005 roku wykazały, że w odpowiedniej dawce gałka muszkatołowa zwiększała libido u samców szczurów [1].

Wynika z tego, że po dalszych badaniach ta przyprawa może być stosowana jako silne, naturalne leczenie zaburzeń seksualnych u mężczyzn.

Nie było to pierwsze tego rodzaju badanie dotyczące gałki muszkatołowej i funkcji seksualnych mężczyzn, ani ostatnie.

Nadal nie jest jasne, jak faktycznie działa gałka muszkatołowa na libido, a konkretnie, jak można ją wykorzystać, ale dla ciekawskich nie zaszkodzi dodać gałkę muszkatołową jako afrodyzjak do swojej kuchni.

Podobne: Dlaczego cynamon to dobry afrodyzjak?

Gałka muszkatołowa ma również właściwości przeciwzapalne i może wspierać zdrowie serca. Może to przynieść korzyści nie tylko mężczyznom, ale może być jedną z korzyści gałki muszkatołowej dla zdrowia seksualnego kobiet.

Badania pokazują, że przyjmowanie dużych dawek gałki muszkatołowej może zmniejszyć czynniki ryzyka chorób serca [2].

To dobra wiadomość nie tylko dla serca, ale także dla zdrowia seksualnego, ponieważ silne serce i dobry przepływ krwi są niezbędne do osiągnięcia podniecenia seksualnego i szczytowania.

Jednak potrzebne są dalsze badania, aby przewidzieć, jak korzystna może być gałka muszkatołowa dla zdrowia serca i czy wyniki różnią się między mężczyznami i kobietami.

Czy gałka muszkatołowa działa jak narkotyk?

Chociaż jasne jest, że gałka muszkatołowa jest dla niektórych afrodyzjakiem, ta przyprawa do pieczenia może być lepiej znana dla niektórych osób jako narkotyk…

Gałka muszkatołowa zawiera mirystycynę, która działa jak narkotyk. Składnik ten w dużych dawkach może być halucynogenny. W jeszcze większych dawkach jest już śmiertelny.

Zatrucie gałką muszkatołową wiąże się ze śmiercią kilku osób, które wykorzystywały tę przyprawę ze względu na jej potencjalne właściwości psychoaktywne.

Więc jeśli interesuje Cię używanie gałki muszkatołowej do libido, najlepiej jest trzymać się tradycyjnych przepisów, które zawierają tę przyprawę. Możesz też parzyć herbatę z gałki muszkatołowej.

Gałka muszkatołowa – Znane właściwości

Ci, którzy używają gałki muszkatołowej zgodnie z jej przeznaczeniem, nie powinni obawiać się jej niebezpiecznej strony. W rzeczywistości ta przyprawa do pieczenia ma wiele zalet dla ogólnego stanu zdrowia, które sprawią, że będziesz szukał więcej sposobów gotowania z przyprawami.

Podobne: Arbuz na potencję – Czy działa jak „naturalna viagra”?

Oto kilka imponujących korzyści zdrowotnych gałki muszkatołowej.

1. Hamuje proces starzenia

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że gałka muszkatołowa jest bogata w przeciwutleniacze.

W rzeczywistości zawiera niezwykłą liczbę różnych przeciwutleniaczy, w tym katechiny, cyjanidyny, olejki eteryczne oraz kwasy ferulowy i kawowy.

W badaniach wykazano, że ta korzyść zdrowotna gałki muszkatołowej zmniejsza uszkodzenia komórek u szczurów [3].

Nie przeprowadzono wystarczającej liczby badań z udziałem ludzi, aby wiedzieć, jak korzystna jest gałka muszkatołowa w walce z uszkodzeniem komórek, ale z pewnością wykazuje ona potencjał.

2. Poprawia nastrój

Jedną z najciekawszych właściwości leczniczych gałki muszkatołowej jest to, że ma pozytywny wpływ na umysł.

Wstępne badania pokazują również, że ta rozgrzewająca przyprawa może mieć właściwości poprawiające nastrój.

W kontrolowanym badaniu udowodniono, że ma działanie przeciwdepresyjne na szczury [4].

3. Działa antybakteryjnie

Kolejna korzyść zdrowotna gałki muszkatołowej to właściwości antybakteryjne. Przyprawa okazała się skuteczna w zwalczaniu zapalenia dziąseł. Seksowna kochanka to zdecydowanie taka, która ma dobre zdrowie jamy ustnej!

Podsumowanie

W nowoczesnej kuchni uwielbiamy gałkę muszkatołową za jej zapach. Zastosowania gałki muszkatołowej, szczególnie w pieczeniu, przywołują ciepło i komfort w domu. Pomyśl o świeżo upieczonym cieście z przyprawami, długich zimowych nocach przy ognisku, śnieżycach i kuligach.

Aromatyczne właściwości gałki muszkatołowej łączą nas z wygodą kuchni i mamy. Być może to wyjaśnia, dlaczego wiadomo, że gałka muszkatołowa ma większy wpływ na mężczyzn niż na kobiety!

Na jaką ocenę zasługuje ten artykuł?
[Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Artykuł zweryfikowany przez Cezary Wysocki

Nazywam się Cezary Wysoki i jestem bardzo doświadczonym psychoterapeutą. Ukończyłem psychoterapię na Uniwersytecie Warszawskim, co pozwoliło mi podjąć kolejny wymagający kierunek - Po paru latach ciężkiej pracy stałem się certyfikowanym seksuologiem klinicznym. Udało mi się zdobyć prestiżowe wyróżnienia takie jak Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych oraz Certyfikat Seksuologa Klinicznego. W mojej pracy każdego dnia pomagam osobom borykającym się z zaburzeniami seksualnymi i stąd padł pomysł na założenie portalu e-Seksuolog.pl. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak wiele osób wstydzi się swojego problemu. Chciałbym, żeby wizyta na tej stronie była pierwszym krokiem w stronę skutecznego leczenia.

Udostępnij ten post

Zastrzeżenie: Wskazówki i sugestie wymienione w artykule służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako profesjonalna porada medyczna. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek ćwiczenia lub wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.