Cynamon na potencję – Dlaczego cynamon to dobry afrodyzjak?

Przed publikacją artykułu przeprowadziliśmy dokładną kontrolę jakości, żeby upewnić się, że treści są rzetelne, obiektywne i aktualne. Nasz zespół to najlepsi kliniczni seksuolodzy. Poznaj nasz proces tworzenia treści.
Cynamon na potencję – Dlaczego cynamon to dobry afrodyzjak?

Nie bez powodu mężczyźni ryzykowali życiem, aby zdobyć przyprawy Dalekiego Wschodu. Cynamon to przyprawa ceniona za swoje potężne właściwości lecznicze oraz moc afrodyzjaku.

Jest to przyprawa używana w Azji do ochrony przed przeziębieniem. Cynamon jest używany na całym świecie jako dodatek do dań słodkich i słonych.

Jest również stosowany jako środek aromaterapeutyczny do relaksu, ale jednymi z najbardziej przekonujących dowodów na odżywcze zastosowanie cynamonu są korzyści seksualne cynamonu.

Oto spojrzenie na to, co cynamon może dać dla twojego życia seksualnego.

Cynamon na potencję – Korzyści

Dziś cynamon jest najbardziej znany jako popularna przyprawa do pieczenia, ale kiedyś cynamon był cenniejszy niż złoto ze względu na swoje właściwości lecznicze.

Podobne: 30 produktów spożywczych i ziół, które mogą podnieść Twój popęd seksualny

Niesamowite, biorąc pod uwagę, że ta przyprawa to po prostu kora drzewa!

1. Będziesz bardziej „całuśny/a”

Istnieje ciekawy sposób wykorzystania cynamonu, aby zwiększyć swoje szanse w sypialni.

Ta przyprawa jest znana ze swojej zdolności do redukowania niechcianych zapachów, takich jak nieświeży oddech.

Ponadto, według Science News, może zabijać paskudne bakterie w jamie ustnej [1].

Czy to nie sprawia, że perspektywa pocałunku zjadacza cynamonu jest o wiele bardziej zachęcająca?

2. Cynamon może obniżyć poziom cukru we krwi

Jedną z bardziej zaskakujących zalet cynamonu jest jego zdolność do obniżania poziomu cukru we krwi. W jaki sposób? Wygląda na to, że cynamon zakłóca działanie enzymów trawiennych w sposób, który zmniejsza ilość glukozy przedostającej się do krwiobiegu po posiłku [2].

Ponadto wydaje się, że związek zawarty w cynamonie może naśladować insulinę, chociaż wydaje się, że działa wolniej niż prawdziwa insulina.

Jak to ma poprawić twoje życie seksualne? Słabo kontrolowany poziom cukru we krwi może uszkadzać naczynia krwionośne i nerwy, a ostatecznie zmniejszać reakcję seksualną.

3. Cynamon obniża ciśnienie krwi

Badania sugerują, że cynamon może naturalnie obniżać ciśnienie krwi. Chociaż nie jest jasne, jak to działa, badania na zwierzętach wskazują, że cynamon może rozluźniać i rozszerzać naczynia krwionośne [3].

W jaki sposób ta korzyść z cynamonu pomaga ci seksualnie?

Pobudzenie seksualne i sprawność seksualna zależą od rozszerzenia naczyń krwionośnych. Pozwala to na przepływ krwi do stref erogennych.

Podobne: Czy nadciśnienie może powodować zaburzenia erekcji?

Wysokie ciśnienie krwi może powodować twardnienie i zwężenie tętnic, uniemożliwiając pożądany przepływ krwi i potrzebę zaspokojenia seksualnego.

Wysokie ciśnienie krwi wiąże się z niskim libido i niezdolnością do szczytowania u kobiet, ale powoduje jeszcze większe problemy dla mężczyzn, w tym niezdolność do współżycia.

Ale rozszerzenie naczyń krwionośnych to nie jedyna ekscytująca wiadomość na temat cynamonu i zdrowia seksualnego mężczyzn.

4. Cynamon wspiera męską kondycję seksualną

Chociaż cynamon jest uważany za afrodyzjak zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, istnieje jeden sposób, w jaki może szczególnie pomóc mężczyznom w zdrowym pobudzeniu seksualnym.

Chociaż jest niskokaloryczny, ta przyprawa jest źródłem manganu, składnika odżywczego niezbędnego dla zdrowia Twojego życia miłosnego. Oto kilka świetnych informacji o tym, dlaczego mangan w cynamonie może korzystnie wpływać na życie seksualne mężczyzny.

Zawiera również śladowe ilości potasu i cynku, dwóch dodatkowych składników odżywczych korzystnych dla zdrowia seksualnego mężczyzn.

5. Cynamon zwiększa apetyt – fizyczny i seksualny

Omówiłem, w jaki sposób cynamon wpływa korzystnie na twoje zdrowie seksualne, ale są jeszcze pewne właściwości cynamonu o których warto napisać.

Cynamon jest jedną z przypraw uważanych za przydatne do wytwarzania „ciepła” w ciele. Ta grupa obejmuje również gałkę muszkatołową i kardamon. Te rozgrzewające przyprawy są mierzone w celu zwiększenia apetytu, zarówno fizycznego, jak i seksualnego.

Legenda głosi, że kropla olejku cynamonowego wcierana w genitalia jest zaskakująco przydatna w wytwarzaniu silnej stymulacji seksualnej, ale jeśli zdecydujesz się poeksperymentować w ten sposób, używaj olejku oszczędnie, ponieważ rozgrzewające przyprawy wytwarzają ciepło!

Jeśli masz jakiekolwiek alergie, skonsultuj się z lekarzem przed nałożeniem olejku cynamonowego na ciało.

Jak cynamon wpływa na zdrowie ogólne?

Istnieje wiele zgłoszonych korzyści zdrowotnych cynamonu wykraczających poza to, co może zrobić, aby wspierać zdrowie seksualne, więc jeśli zastanawiasz się: „Do czego służy cynamon?” poza potencjalną poprawą sprawności seksualnej, oto kilka innych wspaniałych korzyści, jakie może zaoferować.

1. Cynamon przyspiesza metabolizm

Być może słyszałeś, że cynamon może przyspieszyć metabolizm. Przeprowadzono pewne badania kliniczne nad potencjałem olejku cynamonowego do wywoływania utraty wagi, ale dowody pozostają niejednoznaczne.

Należy o tym pamiętać, ale są też inne sprawdzone zalety cynamonu, które warto docenić.

2. Cynamon jest bogaty w przeciwutleniacze

Więcej korzyści zdrowotnych cynamonu opartych na badaniach obejmuje potencjał przeciwstarzeniowy dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy cynamonu.

W rzeczywistości, w bezpośrednim pojedynku z 25 innymi przyprawami, w tym czosnkiem, cynamon wszedł na szczyt, jeśli chodzi o moc przeciwutleniaczy [4].

Oznacza to, że ta popularna przyprawa do pieczenia może być najlepszą obroną w walce ze starzeniem się.

3. Cynamon w połączeniu z miodem to „zdrowotna bomba”!

Połączenie cynamonu i miodu jest nie tylko smaczne, ale od wieków stosowane w medycynie ajurwedyjskiej jako tonik leczniczy. Uważa się, że połączenie miodu z cynamonem leczy wszystko, od chorób serca po przeziębienie.

Co ciekawe, udowodniono, że oba składniki obniżają ryzyko chorób serca. Udowodniono klinicznie, że miód obniża poziom (złego) cholesterolu LDL [5], a spożycie cynamonu wiąże się ze wzrostem cholesterolu (dobrego) HDL [6].

Biorąc to pod uwagę, niewiele jest argumentów za tym, że podawanie tych dwóch osób razem w napoju przyniesie większe korzyści dla zdrowia serca niż spożywanie jednego z nich osobno.

Istnieje również teoria, że picie toniku z miodem i cynamonem odwróci oznaki starzenia. Podobnie jak cynamon, miód zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy.

Nie ma więc powodu, by sądzić, że nie podwajasz swojej siły przeciwstarzeniowej, spożywając je razem i jednocześnie czerpiąc korzyści z cynamonu i miodu.

Jeśli chodzi o to, czy miód z cynamonem mogą leczyć przeziębienie, nie mogę znaleźć żadnych dowodów naukowych na poparcie tego twierdzenia. Istnieją jednak dowody na to, że połączenie miodu i cynamonu może pomóc w gojeniu się ran.

Jak upewnić się, że kupujesz prawdziwy cynamon?

Jest jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć o cynamonie: jak go zidentyfikować. Sproszkowany cynamon łatwo dostępny w pobliskim sklepie spożywczym prawdopodobnie nie jest „prawdziwym” cynamonem.

Najpopularniejszą obecnie sprzedawaną odmianą przypraw jest Cassia, czyli chiński cynamon. („Prawdziwy cynamon” jest również nazywany cynamonem cejlońskim).

Obecnie uważa się, że obie odmiany mają właściwości lecznicze. Jeśli chodzi o afrodyzjaki, Cassia powinna dać ci wyniki. (Zauważ, że ogólnie skład odżywczy dwóch rodzajów cynamonu jest nieco inny. Jednak ich wpływ wydaje się z grubsza taki sam).

Różnią się smakiem.

Cassia ma smak, który prawdopodobnie znasz jako cynamon. Jest mocny i lekko pikantny. Wszystko sprzedawane w słoiku w sklepie spożywczym oznaczone jako mielony cynamon to tak naprawdę Cassia.

Cejlon ma podobny smak, ale ta przyprawa jest o wiele delikatniejsza, bardziej subtelna. Niektórzy profesjonalni kucharze nalegają na Cejlon w przypadku niektórych przepisów.

Na jaką ocenę zasługuje ten artykuł?
[Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Artykuł zweryfikowany przez Cezary Wysocki

Nazywam się Cezary Wysoki i jestem bardzo doświadczonym psychoterapeutą. Ukończyłem psychoterapię na Uniwersytecie Warszawskim, co pozwoliło mi podjąć kolejny wymagający kierunek - Po paru latach ciężkiej pracy stałem się certyfikowanym seksuologiem klinicznym. Udało mi się zdobyć prestiżowe wyróżnienia takie jak Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych oraz Certyfikat Seksuologa Klinicznego. W mojej pracy każdego dnia pomagam osobom borykającym się z zaburzeniami seksualnymi i stąd padł pomysł na założenie portalu e-Seksuolog.pl. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak wiele osób wstydzi się swojego problemu. Chciałbym, żeby wizyta na tej stronie była pierwszym krokiem w stronę skutecznego leczenia.

Udostępnij ten post

Zastrzeżenie: Wskazówki i sugestie wymienione w artykule służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako profesjonalna porada medyczna. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek ćwiczenia lub wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.